Generator kodów QR, minutnik, stoper, notatnik - takie i dużo więcej przydatnych narzędzi oferuje pulpit Classroomscreen. Pomaga rozpocząć lekcję, wprowadzić w temat, utrzymać dyscyplinę w klasie. Wszystkie narzędzia pod ręką, w każdej chwili dostępne, przyciągające wzrok i aktywizujące uczniów. 

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.

Wirtualna tablica korkowa może być wykorzystywana w edukacji na wiele sposobów. To dobre miejsce do umieszczania różnych materiałów dydaktycznych i poleceń dla uczniów. Z kolei uczniowie mogą zostawiać na tablicy informacje dla nauczyciela. Tablica umożliwia wspólną pracę wielu osób w tym samym czasie. Świetnie też sprawdzi się w nauczaniu zdalnym.

Kurs omawia dwa darmowe, proste w obsłudze programy: Jamboard i Linoit.

Jest dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.WriteReader jest prostym kreatorem książeczek elektronicznych, dzięki któremu dzieci mogą doskonalić umiejętność pisania i czytania. Aplikacja ta pomaga rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię i zainteresowania. E-książeczki można wykorzystać w nauczaniu wszystkich przedmiotów.

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.


Komiksy to świetne narzędzie edukacyjne. Możemy je wykorzystać w nauczaniu różnych przedmiotów, szczególnie na lekcjach języka polskiego, języków obcych czy historii. Może też służyć uczniom do wyrażania emocji i komentowania otaczającej rzeczywistości.
Teraz nie trzeba umieć rysować, by stworzyć komiks. Wystarczy pomysł i dobry kreator. Kurs prezentuje trzy darmowe kreatory komiksów. Każdy z nich oferuje inne możliwości, a co za tym idzie, rezultat końcowy jest odmienny. Warto wypróbować wszystkie.

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.

Netykieta to zbiór zasad dotyczący właściwego zachowania w internecie. Znajomość zasad savoir-vivru jest wizytówką kultury osobistej człowieka. Jednakże zasady te różnią się między sobą w zależności od regionu ziemi. Netykieta obejmuje podstawowe zasady internetowego savoir-vivru. W kursie przedstawiono zasady, których należy przestrzegać podczas pisania korespondencji mailowej, komunikatów na forach i portalach społecznościowych. Ujęto zachowania niedopuszczalne i źle widzialne. 

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.

W Internecie znajdziemy wiele stron oferujących gotowe puzzle on-line. Są też programy, w których możemy generować układanki z własnych zdjęć, jednak najczęściej nasze puzzle stają się widoczne dla wszystkich i nie mamy możliwości zachowania ich na prywatnym koncie.

Kurs prezentuje stronę Jigsaw Planet, na której możemy puzzle tworzyć, przechowywać, grupować tematycznie a także decydować, komu je udostępnimy. Może naszym uczniom? 

Kurs jest dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.

Generatory krzyżówek, wykreślanek, kodów QR i innych materiałów potrzebnych nauczycielowi na co dzień.

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.

Avatar Maker to bardzo proste narzędzie do tworzenia postaci, z obsługą którego poradzą sobie nawet małe dzieci.  
Aplikacja działa na komputerze stacjonarnym, tablecie i smartfonie. Aby stworzyć swojego awatara nie trzeba zakładać konta. 

Kurs dostępny po zalogowaniu jako GOŚĆ.